“CHWDP” na koszulce Joanny Krupy, czyli gwiazda próbuje odczarować źle kojarzące się hasło!

Joanna Krupa, obok swojej kariery w modelingu i programach rozrywkowych, znana jest także jako aktywistka społeczna. Gwiazda wspiera przede wszystkim ochronę praw zwierząt i wielokrotnie angażowała się w tym celu  w kontrowersyjne akcje - jak np. kampania PETA, w której wystąpiła nago z krzyżem między nogami, zachęcając do adopcji.

Ostatnio Krupa próbuje z kolej wykorzystać znane hasło o negatywnym wydźwięku, skierowane przeciwko policji - czyli słynne "CHWDP". Wszystko zaczęło się od jej występu w polskiej wersji Saturday Night Live, podczas którego użyła skrótu "CHWDP" jako "Chcę Wam Dać Psa". Akcją zainteresowały się media, co wykorzystała Krupa i tak powstał pomysł na fundację właśnie o nazwie "CHWDP", zachęcającej do adopcji zwierząt ze schroniska. Niedługo po tym Krupa pojawiła się w telewizji w koszulce z takim właśnie napisem, a akcję wsparł jej przyjaciel i projektant, Dawid Woliński. 

Jak wypowiada się pomysłodawczyni:

Pewnie widzieliście niejednokrotnie to hasło na murach w swoim mieście. Nie damy rady go usunąć, ale możemy odczarować jego znaczenie! Mam ogromny szacunek do policji, gdyż codziennie ryzykują swoje życie, żeby pomagać ludziom i zwierzętom. Od dziś #CHWDP niech Wam się kojarzy wyłącznie z hasłem „Chcę Wam dać psa”!  

 

Do rejestracji CHWDP jako fundacji nie są jednak przychylni urzędnicy KRS-u. Co prawda Krupie udało się “przepchnąć” nazwę u notariusza, ale z rejestracją w KRS-ie nie poszło już tak gładko. Dlatego też Krupa myśli o nadaniu fundacji pełnej nazwy “Chcę Wam dać psa”. 

Komentarze

Dodaj komentarz