Papuga falista - co zrobić ze zwierzęciem w trakcie urlopu?

Właściciel zwierzaka, który planuje urlop i wyjazd, musi mieć opracowany plan działania. Zapewnienie odpowiedniego tymczasowego opiekuna to bardzo ważna sprawa. Musimy mieć pewność, że wyznaczona osoba poważnie potraktuje swoje zadanie i zatroszczy się o naszego pupila. Dowiedz się, jak zapewnić opiekę swojej papużce falistej, by czuła się bezpiecznie i komfortowo. 

Papużka falista - przywiązanie do właściciela

Nawet krótka nieobecność właściciela może być stresująca dla Twojej papużki falistej. Ptaki te bardzo przywiązują się do właściciela i są wyjątkowo wrażliwe. Nieobecność właściciela może być dla papużki bardzo bolesnym doświadczeniem i może budzić niepokój. Ptaki bardzo tęsknią za osobą, z którą łączy je silna więź i czują się opuszczone w momencie, gdy nie widzą jej przez dłuższy czas. Papużka pozostawiona sama na zbyt długo może nawet zdziczeć, dlatego nigdy nie powinno się zostawiać jej bez opieki na dłużej niż 2-3 dni.

Papużka falista - opieka podczas nieobecności właściciela

Swoją papużkę najlepiej pozostawić pod opieką bliskiej i zaufanej osoby. Zwierzę będzie czuło się bezpieczniej, gdy będzie przebywać z osobą, którą zna. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie klatki, zabawek i karmy w mieszkaniu tymczasowego opiekuna. Dzięki temu nasz znajomy będzie miał na oku naszą papużkę, a ona nie będzie czuła się samotna. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i papużka musi pozostać w naszym mieszkaniu, to opiekun powinien odwiedzać papużkę codziennie. Aby czuła się ona komfortowo, osoba ta powinna spędzać z nią kilka godzin dziennie. Jednak nawet to może się okazać niewystarczające. Przez większość czasu pozostawiony ptak może czuć się nieszczęśliwy i opuszczony. Przed każdym wyjazdem powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, komu powierzymy opiekę nad naszym pupilem. Brak doświadczenia w opiece nad papugą może mieć fatalne skutki, dlatego musimy poinstruować nowego opiekuna i przekazać mu wszelkie niezbędne informacje.

Czy papużkę falistą można umieścić w hotelu dla zwierząt?

Hotele dla zwierząt zyskują coraz większą popularność. Bez problemu można umieścić tam psa i kota, jednak nie jest to najlepsze miejsce dla papużki. Bardzo trudno jest znaleźć hotel, który specjalizowałby się w opiece nad ptakami. Jeżeli jednak nie mamy żadnej innej możliwości, powinniśmy poszukać informacji na ten temat w internecie lub zapytać o poradę innych posiadaczy tych zwierząt. Gdy dokonamy już wyboru hotelu, warto pojechać tam jeszcze przed wyjazdem, porozmawiać z personelem i sprawdzić, czy na pewno jest to odpowiednie miejsce do pozostawienia naszego pupila.

Komentarze

Dodaj komentarz