Karma weterynaryjna dla psa i kota

Każde zwierzę udomowione przez człowieka wymaga troskliwej opieki. Jedną z naturalnych potrzeb psów i kotów jest regularne zaspokajanie głodu. Naszym zadaniem jako właścicieli jest dostarczenie pupilowi zbilansowanej, w pełni wartościowej karmy. Warto wybrać taką, która będzie charakteryzowała się wysoką zawartością mięsa, a wszystkie dodatkowe składniki będą bezpieczne dla naszego czworonoga.

 

Karmy bytowe do stosowania na co dzień

Karmy bytowe stanowią podstawę codziennego żywienia zwierzęcia, a więc powinny dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych takich, jak: białka, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i minerały. Oczywiście mieszanki te powinny być dostosowane do wieku, a więc i zmiennych potrzeb zwierzęcia. Inna karma bytowa przeznaczona jest zatem dla szybko rosnącego szczeniaka, inna dla dorosłego psa czy kota, a jeszcze inna dla zwierzaka wymagającego specjalnej diety. Należą do nich np. karmy dla zwierząt sterylizowanych. Psy i koty poddane zabiegowi kastracji i sterylizacji są bowiem dużo bardziej narażone na rozwój różnego rodzaju schorzeń. W przypadku kotów jest to zwiększone ryzyko infekcji i chorób w układzie moczowym, u psów z kolei — możliwość wystąpienia problemów ze stawami i sercem. Warto nadmienić, iż karmy weterynaryjne bytowe dzielą się na pełnoporcjowe, stanowiące główny, kompletny posiłek zwierzęcia oraz na uzupełniające, będące jedynie dodatkiem w diecie, rekompensującym konkretne niedobory. Mieszanki żywieniowe mogą występować jako karmy suche i mokre, należy jednak pamiętać, że zwierzę powinno otrzymywać zarówno jeden, jak i drugi rodzaj karmy.

 

Karmy lecznicze na specjalne potrzeby

Karmy weterynaryjne lecznicze zalecane są przez lekarza weterynarii zwierzętom chorym czasowo bądź przewlekle. Tego typu mieszanki mają specjalnie opracowany skład i zawierają skrupulatnie dobrane substancje dodatkowe. Ich zadaniem jest wspomaganie leczenia konkretnej dolegliwości czy choroby. W przypadku nieuleczalnych chorób przewlekłych, ich rolą jest utrzymanie stanu zdrowia psa czy kota na stałym, pozwalającym normalnie funkcjonować poziomie. Karmy lecznicze stosowane są przy takich schorzeniach jak: choroby dolnych dróg moczowych, niewydolność nerek, skłonność do powstawania kamieni struwitowych, zaburzenia trawienia i wchłaniania jelitowego oraz zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki, choroby wątroby, choroby serca, nadmierna masa ciała i wiele innych. Są też karmy dla psów i kotów przechodzących rekonwalescencję po chorobie.

 

Specjalistyczne karmy weterynaryjne bytowe i lecznicze dostępne są w sklepie: http://zdrowyzwierz.waw.pl/sklep. Są to mieszanki wysokiej jakości, o ściśle kontrolowanym składzie, opracowanym w oparciu o specjalne i codzienne potrzeby żywieniowe psów i kotów. Warto pamiętać również, aby karma, zwłaszcza lecznicza, była dobierana przez weterynarza, który poleci tą odpowiednią do wieku i stanu zdrowia naszego pupila. Ważne są zarówno porcje, jak i częstotliwość jej podawania, a przede wszystkim interakcje z zażywanymi przez zwierzę lekami. Dlatego nie jest wskazane samodzielne zmienianie mieszanki, dobieranie porcji czy odstawianie karmy zwierzęciu. Kolejną ważną kwestią jest kupowanie produktów żywieniowych ze sprawdzonych źródeł, tylko wtedy bowiem mamy pewność co do ich wartości odżywczej i pozytywnego wpływu na zdrowie psa lub kota.

Komentarze

Dodaj komentarz