Jak wybrać i dobrać odpowiednie szelki dla psa?

Każdy właściciel psa, wie jak ważne są dla jego samopoczucia i zdrowia regularne spacery. Niestety, z powodu niewygodnych obroży, psiak często męczy się, a nawet doświadcza bólu. Dlatego lepiej zdecydować się na szelki, które są dla psa wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zmniejszają ono ryzyko uszkodzenia kręgosłupa czy urazów krtani. Trzeba jednak mieć na uwadze, że szelki szelkom nie równe - produkty dostępne są w różnych formach, różna jest także ich jakość. Jak wybrać odpowiednie szelki dla psa? Podpowiadamy!

Jak dobrać odpowiednie szelki dla psa?

Szelki dla psa powinny być przede wszystkim wygodne. Ważne, by dawały możliwość regulacji - wówczas zawsze można idealnie dopasować je do psa. Poza tym, należy zwrócić uwagę, by szelki były wykonane z bezpiecznych dla zwierzęcia, a także trwałych materiałów. Aby mieć pewność, że dany produkt spełnia wszystkie te wytyczne, warto zakupić go u sprawdzonego producenta, który sam w sobie będzie gwarancją jakości. Polecić można sklep internetowy John Dog, który ma bardzo bogatą ofertą, pozwalającą na wybranie odpowiednich szelek. Można bowiem je podzielić na trzy rodzaje - wybór konkretnego z nich zależy od potrzeb i oczekiwań danego właściciela i jego psa. Warto więc z bliska przyjrzeć się każdemu z tych typów szelek. 

Szelki guard – liczy się styl i wygoda

Szelki guard są bardzo wygodne, a jednocześnie oryginalne w swoim designie. Są więc polecane mieszkańcom miast, gdzie wyjście z psem wiąże się z licznymi spotkaniami z innymi ludźmi. Szelki prezentują się bardzo stylowo, mają też lekką konstrukcję. Bez problemu można je regulować. Nadają się i do spokojnego spaceru, i do wspólnego treningu ze zwierzakiem. Aby zapoznać się z ofertą szelek, warto zajrzeć na:
https://johndog.pl/produkt/szelki-guard-john-dog-new-york/.

Szelki norweskie – zaprojektowane dla żywiołowych psów

Każdy właściciel psa doskonale wie, że zwierzęta te różnią się między sobą temperamentem. Nie brakuje psów żywiołowych, a nawet krnąbrnych. W takich przypadkach warto sięgnąć po szelki norweskie, które składają się z bardzo wygodnych uprzęży dedykowanych dla silnych czworonogów. Umożliwiają one spacery, wycieczki terenowe i uprawianie różnego typu sportów. Ich taśma została wzmocniona, dzięki czemu nawet masywne psy są pod kontrolą. Szelki norweskie znaleźć można tu: https://johndog.pl/produkt/szelki-norweskie-john-dog-black-comics/.

Szelki bezuciskowe – komfort i design

Są psy, które po prostu nienawidzą mieć obroży. Z drugiej strony, jako właściciele, chcemy zabierać je na spacer i wędrówki, czy przejażdżkę na rowerze. Idealną propozycją są wówczas szelki bezuciskowe, które z łatwością dopasować można do rozmiaru i masy psa. Co więcej, są one dostępne naprawdę w rozmaitych kolorach, formach i wzorach, dzięki czemu dobrać można je do temperamentu psa. Ciekawy design szelek z pewnością będzie przykuwał wzrok innych ludzi. Z propozycjami zapoznać można się tu: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/.

Niezależenie od tego, czy pies jest mały czy duży, spokojny czy temperamentny, chudy czy grubszy - bez problemu można dobrać odpowiednie dla niego szelki. Mało tego, nawet jeśli zwierzę np. straci dodatkowe kilogramy, szelki zawsze można dopasować do psa. Nie ważne także jest, czy szelki są potrzebne na spacery po mieście czy może górskie wędrówki. W ofercie John Dog znaleźć można najróżniejsze szelki, które sprawią, że spacery z psem staną się bezpieczniejsze, a jednocześnie przyjemniejsze!

Komentarze

Dodaj komentarz